T6P33300040 - T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 33 (HxW=300x0400, 626W)
T6 centre-connection radiators are perfectly symmetrical.
They are the ideal combination of design and unique technology.
Specifications
Vogel & Noot - T6-Plan Centrally Connected Radiators - Specification Text 07 Sep 2018
Radiator Data
Code Description Height Width Heat Output (°C) Heat Output (Watts)
T6P33300220 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 33 (HxW=300x2200, 3445W) 300 mm 2200 mm 75/65/20 3445 W
T6P33300040 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 33 (HxW=300x0400, 626W) 300 mm 400 mm 75/65/20 626 W