T6P22300180 - T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x1800, 1928W)
T6 centre-connection radiators are perfectly symmetrical.
They are the ideal combination of design and unique technology.
Documents
CAD
Vogel & Noot - T6-Plan Type 22 300x1800 - DWG CAD 11 Sep 2018
Specifications
Vogel & Noot - T6-Plan Centrally Connected Radiators - Specification Text 07 Sep 2018
Radiator Data
Code Description Height Width Heat Output (°C) Heat Output (Watts)
T6P22400100 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=400x1000, 1336W) 400 mm 1000 mm 75/65/20 1336 W
T6P22300040 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x0400, 428W) 300 mm 400 mm 75/65/20 428 W
T6P22300060 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x0600, 643W) 300 mm 600 mm 75/65/20 643 W
T6P22300080 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x0800, 857W) 300 mm 800 mm 75/65/20 857 W
T6P22300100 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x1000, 1071W) 300 mm 1000 mm 75/65/20 1071 W
T6P22300120 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x1200, 1285W) 300 mm 1200 mm 75/65/20 1285 W
T6P22300140 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x1400, 1499W) 300 mm 1400 mm 75/65/20 1499 W
T6P22300160 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x1600, 1714W) 300 mm 1600 mm 75/65/20 1714 W
T6P22300180 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 22 (HxW=300x1800, 1928W) 300 mm 1800 mm 75/65/20 1928 W