ATDRC1200500 - ARUN-T Design Radiator Coloured (HxW=1200x500, 885W)
Radiators - Design - ARUN » Arun-T Design Radiator
Extravagant design and many different ways to be mounted to the wall.
These high-quality design radiators are made in Austria.
Available in Traffic White or one of many other colours to suit all deisgn requirements.
Documents
CAD
Vogel & Noot - ARUN-TWIN 1200x500 - DWG CAD 11 Sep 2018
Marketing
KE KELIT Climate Control - Heating Systems Product Catalogue 26 Jun 2019
Vogel & Noot - Design Radiators Brochure 31 Aug 2018
Radiator Data
Code Description Height Width Heat Output (°C) Heat Output (Watts) Colour
ATDRW1800900 ARUN-T Design Radiator Traffic White (HxW=1800x900, 2196W) 1800 mm 900 mm 75/60/20 2196 W Traffic White
ATDRW1200500 ARUN-T Design Radiator Traffic White (HxW=1200x500, 885W) 1200 mm 500 mm 75/60/20 885 W Traffic White
ATDRC1200500 ARUN-T Design Radiator Coloured (HxW=1200x500, 885W) 1200 mm 500 mm 75/60/20 885 W Coloured