T6P21300060 - T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 21 (HxW=300x0600, 470W)
T6 centre-connection radiators are perfectly symmetrical.
They are the ideal combination of design and unique technology.
Documents
CAD
Vogel & Noot - T6-Plan Type 21 300x600 - DWG CAD 11 Sep 2018
Specifications
Vogel & Noot - T6-Plan Centrally Connected Radiators - Specification Text 07 Sep 2018
Radiator Data
Code Description Height Width Heat Output (°C) Heat Output (Watts)
T6P21300100 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 21 (HxW=300x1000, 783W) 300 mm 1000 mm 75/65/20 783 W
T6P21300040 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 21 (HxW=300x0400, 313W) 300 mm 400 mm 75/65/20 313 W
T6P21300060 T6 Plan Centrally Connected Radiator Type 21 (HxW=300x0600, 470W) 300 mm 600 mm 75/65/20 470 W